Sprawdź nasze konwersje

Oprócz sprzedaży wielu ciekawych egzemplarzy samochodów w skali zajmujemy się również realizacją konwersji. Z uwagi na różny zakres działań, każda konwersja wyceniana jest indywidualnie, zapytania o wycenę prosimy kierować bezpośrednio na maila lub w zakładce kontakt przez formularz kontaktowy. Obecnie czas oczekiwania z uwagi na sporą liczbę zleceń wynosi 3-4 tygodni. Zapewniamy, że do każdej konwersji podchodzimy indywidualnie, a nasz warsztat spełnia najwyższe standardy jakościowe – używamy najlepszej jakości materiałów dostępnych na rynku europejskim.

Konwersje możemy wydzielić ze względu na 3 poziomy ich zaawansowania. W pierwszym najłatwiejszym na bazowe auto naklejane są tylko kalkomanie. W drugim należy auto bazę pozbawić zbędnych elementów, rozkręcić, zetrzeć papierem ściernym farbę aby stała się matowa. Następnie zabezpieczyć auto przed pomalowaniem. Po malowaniu pojazd suszy się minimum dwa dni, a potem opatrzony zostaje kalkomaniami, albo dodatkami np. tzw. kogutami jeśli jest to model policyjny albo karetka. W standardzie średnim mieszczą się również takie czynności jak maskowanie/szpachlowanie szyberdachu, albo innych prostych elementów. Modele o poziomie trudnym to te, które wymagają ingerencji w kształt bazowy samochodu i pozostają do ścisłej negocjacji wlicza się w to min. ucinanie części modelu, przedłużanie itp.

Każdy model wymaga indywidualnego zarysowania kosztorysu oraz kontaktu w sprawie pożądanych detali z właścicielem. Czas wykonywanej usługi zależny jest od dostępności terminów oraz rozległości ingerencji w jego bazę.

Mile widziane, ale nie konieczne jest podesłanie własnej bazy pojazdu, na którym ma być wykonywana konwersja, bądź materiałów potrzebnych do jej wykonania, bardzo pomocne są też zdjęcia pierwowzoru.

Istnieje możliwość przebudowy modeli na bazie zestawów żywicznych po kontakcie z właścicielem.

Na podobnych zasadach jesteśmy w stanie złożyć pojazdy z gotowych zestawów min. takich firm jak Revell, Hasegawa, Tamiya, Airfix.

konwersja-001b-nysa-552-akonwersja-001b-nysa-552-b
Nysa 552, Skala 1:43
konwersja-002a-star-266akonwersja-002b-star-266b
Star 266, Skala 1:43
konwersja-003akonwersja-003b
Fiat 125p Milicja, Skala 1:43
konwersja-004a
Hyundai Ioniq, Skala 1:43